Nápady na vtipné dárky pro kluky i muže

Neumíte si dárek bez smíchu a legrace ani představit? Je muž, kterému zde právě vybíráte dárek z podobného těsta jako Vy a Vaší hlavní prioritou je, aby jej dárek překvapil, okouzlil svým vtipem a ideálně rozesmál?

Pokud se Vám právě nedostává žádných extra dobrých nápadů na vtipný dárek pro muže, pak se zkuste inspirovat některým z našich tipů na legrační dárek pro muže z níže uvedeného seznamu.

Najdete zde nápady na vtipné dárky, hry a hračky pro kamarády, sourozence, ale i vhodné, vkusné a přesto legrační dárky pro šéfa nebo obchodního partnera- přesvědčte se sami!

Hry a hračky
Radost z her a hraní není u mužů dána věkem, jako spíš založením. Třímá-li ve vašem kamarádovi velké dítě, uděláte nejlíp, nadělíte-li mu k Ježíškovi nějakou hru či hračku. Ptáte se, co by to mělo být? Prim hrají hračky na dálkové ovládání, závodní či akční video-hry a deskové stolní party-hry- Scrabble, Monopoly, Sázky a dostihy- ideálním dárkem tohoto druhu je soubor několika deskových her v jedné krabici. K dalším oblíbeným hrám pro muže patří domácí ruleta či stolní fotbálek/hokej, případně tzv. záchodové hry jako rybaření či golf na toaletu nebo sudoku toaletní papír!
Elektrošokové hračky
Vzrušujícím dárkem pro malé i velké kluky a naprostým hitem mezi dárky jsou hračky, rozdávající elektrické šoky. Ať už darujete míček, který v určitých časových intervalech vysílá elektrické šoky, nebo hru zaměřenou na pohotovost, kdy nejpomalejší hráč dostane elektrickou ránu, ruletu vydávající elektrické šoky nebo elektrošokový zapalovač, buďte si jistí, že tento dárek bude perlou bratrovy narozeninové oslavy!
Hry (nejen) pro muže
Vedle dárků, které si Váš přítel vyloženě přeje a prahne po nich, jsou nejlepší dárky takové, které mohou využít oba partneři společně. Takovým dárkem jsou třeba společné/společenské/video hry, při kterých si oba užijí spoustu zábavy a společně si při hraní odpočinou. A jaké hry jsou mezi partnery nejoblíbenější? Jste-li mladí, pokrokoví nadšenci, pak nespláčete nad akční či závodní videohrou případně video-karaoke, kde můžete soutěžit proti sobě. Nebuďte skeptičtí, že nemáte na čem hrát- herní konzole je dalším, fantastickým tipem na vánoční dárek, který ocení většina mužů, od 5 do 65 let! Jste-li spíše tradičnějšího založení, pak tou pravou hrou k Vánocům pro Vás může být stolní fotbálek, soubor několika deskových her (Člověče, Dáma, Halma atd.), kostky, Monopoly, Sázky a dostihy, ale hodně zábavy si můžete užít i při hraní vzdělávacích her, např. zeměpisných- Evropa, USA, či her ala Chcete být milionářem či AZ kvíz.
Vrtulník na dálkové ovládání/antigravitační autíčko Záchodové hry
Vybíráte hravý dárek pro bráchu golfistu nebo rybáře? S Vaším dárkem se už nebude muset loučit se svým koníčkem ani na záchodě. Golf na WC, případně „záchodové rybaření“ jsou legrační a originální hry na zkrácení dlouhé chvíle na toaletě, které Vašeho bratra určitě pobaví.
Půllitr s vlastním potiskem
Hledáte vtipný, menší, originální dáreček pro manžela pivaře? Věnujte mu jeho vlastní, osobní půllitr např. se stejným počtem čárek (jako se píše pivo v na lístek v hospodě) jako je mu let- ideální ke kulatým narozeninám! Další možností je vlastní vtipný nápis, třeba „Mirkovo druhé/desáté pivo“, „Na zdraví, Péťo“, „Už pojď domů“ atd.
Karikatura
Karikatura je vtipný a zároveň trvalý, umělecký dárek, kterým uděláte radost každému vedoucímu, který má rád legraci! Najděte společnou fotografii z firemní akce (nemáte-li, shromážděte fotografie všech kolegů a samozřejmě oslavencovu) a odneste ji/je jako předlohu malíři/kreslíři, který Vám podle fotografické předlohy namaluje dokonalý obraz, karikaturu celé firmy, třeba i s vtipným, tematickým pozadím.
Fotomontáž
Má děda smysl pro humor a vy hledáte dárek k svátku, který by ho potěšil a rozesmál? Pak právě pro Vás je zde následující návod na vtipný dárek pro dědu: vyberte slavnou osobnost stejného křestního jména, jako má děda- sportovec, zpěvák, herec… Nejděte si plakát s jeho fotografií a jménem a pusťte se do práce- hlavu celebrity nahraďte hlavou vašeho dědečka, křestní jméno ponechte a změňte na příjmení Vašeho dědy. Nakonec slogan typu „zpěvák roku xx“, „Zlatý slavík xx“, název filmu či čehokoli na plakátu nahraďte vlastním, kreativním heslem, např. „Zlatý děda 2015“, „Děda roku“ atd.
Hlavolam
K oblíbené klasice dárků pro sourozence patří nejrůznější hlavolamy a rébusy. Velký comeback zažívá Rubikova kostka (led podsvícená, ala mnohostěn, apod.), bludiště ovládané nohami (tříbí mimo jiné balanční schopnosti), IQ puzzler (plastové kuličky na podložce, které se skládají do určitých obrazců), „láhev alkoholu v pasti“, kde je nutné nejdříve vyluštit hlavolam, abyste mohli lahev otevřít a různé ostatní dřevěné hlavolamy- vybírat můžete podle náročnosti, od těch nejjednodušších po složité. A slyšeli jste už o kasičce-labyrintu, který je nejprve potřeba vyřešit, abyste se dostali k úsporám? Skvělý tip pro „rozhazovačné muže“.
Originální placka
Kdo by si nevzpomínal na módu plechových placek na špendlíku, které jeden čas zdobily snad všechny batohy a klopy…? Nechte svému bratrovi k svátku vyrobit osobní placku (cenově se jedna placka pohybuje v řádu několik desítek korun) s jeho fotografií (vtipnou) a jménem.
Vtipný dort
Všichni budou jistě souhlasit, že k narozeninám nerozlučně patří dort! Ovocný dort se šlehačkou je určitě parádní lahůdka, spojíte-li však např. bratrův koníček s výtečnou chutí dortu, získáte rázem originální, osobní (byť ne příliš trvalý), krásný narozeninový dáreček! Motivů narozeninového dortu je nespočet… V popularitě pak vítězí zejména vtipné motivy, např. - dort alá pečené kuře, pro milovníka psů alá psí hlava, fotbalový nadšenec zaplesá nad dortem ve formě fotbalového míče/hřiště, fanoušek sportovního klubu uvítá dort se znakem týmu, bratra- rybáře nadchnete kapr-dortem, milovníka hororů potěšíte lidskou hlavou/ končetinou atp.
Neobyčejná sklenička na víno
Kupovat bratrovi skleničky „do výbavy“, navíc jako dárek k svátku, není zrovna vrchol originality, ze kterého by Váš bratr jásal… ovšem není sklenička jako sklenička. Má-li Váš bratr smysl pro humor, ocení tento vtipný dárek rozhodně! Tato vtipná sklenka na víno s křivou nožičkou, umístěná mezi ostatní, zdravé skleničky, se stane perlou každé party!
Veselý obal na telefon
Je Váš kamarád nadšenec nových technologií se smyslem pro humor? Pak mu oblečte jeho smart-kamaráda do nějakého vtipného kabátku, např. monstrózního obalu, připomínající mobily ze začátku jejich éry. Fandíte-li spíš praktickým dárkům, můžete kamaráda potěšit dobíjecím pouzdrem na mobil- ano, toto pouzdro dokáže nabíjet mobilní telefon.
„Jiný“ polštář
Polštáře a polštářky patří ke klasice valentýnských dárků pro muže i ženy. Pokud však (správně) tušíte, že rozkošným polštářkem ve formě srdce svého přítele ani manžela blahem nerozhicujete, zkuste to jinak- není totiž pravda, že polštář, jako dárek pro muže, rovná se vždy špatný dárek! Nuže jak to, chcete-li přítele či manžela překvapit a potěšit polštářem? Udělejte si několik vlastních, sexy nebo vtipných- šklebících, fotografií, podle velikosti polštáře buď pouze obličej, od hlavy po ramena nebo jiné části těla, vyberte nejpovedenější fotku a objednejte si polštář s vlastním foto-potiskem! Uvidíte, že partnerova radost nad tímto měkkým, romantickým dárkem bude upřímná.
Vlastní, originální ručník/triko
Má Váš přítel nějakou přezdívku, ať už ze školních let, v partě či mu nějak „jinak“ říkáte Vy sami? Pak mu k narozeninám kupte pěknou, velkou osušku a nechte na ni vyšít jeho přezdívku. O něco důmyslnějším tipem téže kategorie je tematické tričko s přezdívkou. Má-li Váš kamarád rád fotbal nebo hokej, můžete mu koupit trikot s číslovkou (rok narozenin- skvěle se hodí jako dárek ke kulatinám) a namísto jména napsat kamarádovu přezdívku.
Osobní plakát
Že nevíte co je to osobní plakát? Na internetových stránkách naleznete tiskařské firmy, které nabízejí tisk osobních plakátů s nejrůznějšími motivy, od pop star po hledaného zločince, filmové hvězdy atd. Do připraveného místa pouze nahrajte fotku vašeho přítele a objednejte. Plakát přichází zpravidla v tubě, aby se neponičil. Takový osobní plakát si pak může oslavenec zarámovat nebo jen tak nalepit nostalgicky na zeď.
Sbírka Poezie
Z kredence vtipných dárků je tu tip na jeden povedený, dvojsmyslný dáreček k svátku. Kupte krabici vína zn. Poezie a zabalte do lepšího balicího papíru. Kamarádovi předejte Váš veledar slovy- „vím, jak moc rád máš básně, tu máš, sbírku poezie.“
Fotbalový pohár
Rádi byste kamarádovi dali k ukončení studií nějaký nevšední, vtipný, osobitý dárek? Věřte, že květinami ho zahrne rodina od hlavy až k patě- proto buďte pragmatičtí a pořiďte mu vázu! Nemáme však na mysli ledajakou vázu, ale krásný, zlatý pohár, jaký vyhrávají fotbaloví šampioni s vyrytým jménem a věnováním (lze objednat na internetu).
Absolventská čepice
Kdo by z filmů neznal tradici černého, hranatého čepce se střapcem… Má-li Váš bratr smysl pro humor, nechte mu na památku vyrobit tuto čepku s rokem ukončení studia, případně i jménem a titulem. Jako bonus Vám může bratr zapózovat v tradičním gestu- vyhazování čepice do výšky- „adio studia“ na fotografii, kterou mu můžete nechat zarámovat.
Vtipná vánoční výbava
Hledáte menší, vtipný dárek pro kamaráda se smyslem pro humor? Pořiďte mu balíček ryze vánočních nutností. Na ten budete potřebovat 1x boby, sáňky nebo kluzák/lžíci, balíček mrkve, starší hrnec a pár hrudek černého uhlí na sněhuláka. Na přilepšenou můžete přibalit placatku rumu na zahřátí a tadáá- vtipný a užitečný dárek k Vánocům je na světě!
Humorný adventní kalendář
Asi budete namítat, že dávat adventní kalendář k Ježíškovi je přinejmenším trochu zvláštní, jenže…! Tento kalendář, který pro svého kamaráda- pivaře- vyrobíte sami, bude trochu jiný. Na jeho výrobu budete potřebovat např. 6 lahví nealkoholického piva a jednu dvanáctku. Pečlivě (v horké vodě) smyjte z lahví etikety a nebo je přelepte vlastními, nesoucími data od 25.-30.12. poslední lahev, v tomto případě dvanáctky, pak vyjde na Silvestra. O něco luxusnější kalendář můžete vyrobit z lahví vína, kdy na Silvestra bude vycházet lahev sektu. K silvestrovské lahvi pak můžete přibalit ještě pár prskavek na přilepšenou.