Dárek pro nadřízeného

Dárky pro šéfa běžně nepatří do kategorie nejspontánnějších dárků, které člověk vymýšlí, jak na běžícím páse. Trápí-li Vás tedy nedostatečný přísun dobrých nápadů na dárek pro svého nadřízeného k narozeninám, Vánocům či svátku, nebojte se, je to normální!

Vymyslet vhodný, osobní, milý a přesto nevtíravý menší či větší (větší pouze skládáte-li se s ostatními kolegy, jinak budete ocejchováni jako patolízalové) dárek pro vedoucího, dá mnohdy skutečně zabrat. Pokud si naprosto nevíte rady s tím, co se dává šéfovi k Vánocům, narozeninám nebo svátku, shrňme si několik základních, zlatých pravidel výběru:

Pravidlo č. 1: Originalita a vtip v mezích

Že máte kreativitu v popisu práce, neznamená, že ji musíte nutně popouštět uzdu při hledání dárku pro svého nadřízeného. Jistě, ne každý ředitel/vedoucí je ze stejného těsta, obecně však lze říct, že šéfové jsou lidé vztahovační a podle Vašeho dárku si Vás bez milosti zaškatulkují i na několik let! Vyhněte se proto raději vtipným i extra originálním dárkům pro své nadřízené, nechce-li si vysloužit nálepku potrhlého podivína!

Pravidlo č. 2: Klasické dárky nejsou nuda

Toto pravidlo navazuje na předchozí radu o omezení originality a vtipu. Klasické, tradiční narozeninové i vánoční dárky v lepším kabátku- z luxusnější řady, jsou skvělou volbou pro Vašeho šéfa, se kterým si nejste dvakrát blízcí a o jehož zájmech toho moc nevíte.

Pravidlo č. 3: Neutrácet víc, než vyděláte

Máte v plánu potěšit nadřízeného narozeninovým dárkem za půl platu? Ať už Vás k tomu vede Vaše bezmezná láska k vedení společnosti či naděje dopomoci se nákladnými dárky k lepší pozici/ohodnocení, pak to raději pusťte urychleně z hlavy! Váš šéf jistě ví moc dobře, kolik Vám platí a drahý dárek by ho mohl uvést do rozpaků, že od něj na oplátku cosi očekáváte.

A nyní už ke konkrétním tipům na dárky k Vánocům, svátku či narozeninám:

Narozeniny & svátek Vánoce